Nowoczesne firmy sprzątające oferują pranie mebli tapicerowanych z dojazdem do Twojej lokalizacji. Możesz umówić się na dogodny termin. Niezależnie od tego, czy jesteś przedsiębiorcą, czy osobą prywatną, możesz wybrać nie tylko dzień, ale również godzinę. Wyszkolony specjalista zjawi się pod Twoimi drzwiami, aby zrealizować usługę w ustalonych przez Ciebie godzinach.

Co ciekawe niektóre firmy w trosce o dobro klienta umożliwiają zamówienie usługi na weekend lub godziny popołudniowe, a czasem nawet wieczorne. Szczególnie często korzystają z tej opcji przedsiębiorcy, których biura otwarte są zazwyczaj do godziny 18:00. Mogą wtedy zamówić usługę na godzinę 19:00, dzięki czemu na następny dzień klienci odwiedzą już czyste oraz zadbane biuro.

Warto dbać o czystość, ponieważ przekłada się to na zainteresowanie klientów. Jeżeli prowadzisz rozmowy biznesowe w zaniedbanym wnętrzu, to musisz liczyć się z tym, że Twój rozmówca może nie być szczególnie zainteresowany. Podświadomie oceniamy innych przez pryzmat wielu różnych czynników, a czystość jest jedną z nich.

Ekologiczne pranie tapicerki ma wiele zalet

Specjalistyczne urządzenia piorące pozwalają na wyeliminowanie brudu, który odkłada się w głębokich warstwach tkaniny. Domowe sposoby prania, czyli samodzielne szorowanie niestety ma bardzo niską skuteczność w usuwaniu tego typu zanieczyszczeń. Dodatkowo ręczne czyszczenie mebli tapicerowanych pochłania mnóstwo czasu oraz energii, którą moglibyśmy znacznie lepiej spożytkować.

Dzięki fachowej usłudze możesz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, który wydobywa się z zaniedbanych tapicerek. Często jest on powodowany przez bakterie, które rozwijają się w brudzie. Roztocza oraz innego rodzaju mikroskopijne organizmy, bardzo negatywnie wpływają na nasze życie. Mogą powodować uczucie osłabienia oraz bóle głowy.

Gdzie znaleźć wykonawcę?

Skup się na danym rejonie. Jeśli mieszkasz w Warszawie szukaj za pomocą słów: pranie tapicerki warszawa. Następnie z listy firm wybierz taką, która wykona pranie według opisanej w tym artykule metody ekologicznej.

Alergicy od dawna zdają sobie sprawę z tego, że nie ma lepszej metody na wyeliminowanie uciążliwych drobnoustrojów niż fachowa usługa. Profesjonaliści dysponują odpowiednimi do tego celu narzędziami. Mają również bardzo dużą wiedzę z zakresu detergentów. To wszystko pozwala im na uwolnienie naszych mebli od bakterii, które powodują wiele nieprzyjemnych konsekwencji.

Jeżeli skutecznie zwiększymy czystość naszych pomieszczeń, stworzymy idealne warunki do zapraszania gości. Nasi znajomi oraz rodzina będą czuć się na naszych meblach bardzo dobrze, co pozytywnie wpłynie na atmosferę panującą podczas spotkania. Będziemy mogli częściej zapraszać ich na gry planszowe lub wystawne kolacje.

Jak przebiega ekologiczne pranie mebli tapicerowanych?

Cały proces podzielony jest na kilka ważnych etapów. Każdy z nich jest równie istotny. Żadnego nie można pominąć. Wpłynęłoby to negatywnie na efekt usługi. Poniżej prezentujemy listę kroków składających się na pranie mebli tapicerowanych metodą ekstrakcyjną:

  1. Przyjazd pracownika pod wskazaną przez klienta lokalizację.
  2. Rozpoznanie rodzaju tkaniny oraz stopnia zabrudzenia.
  3. Dobranie odpowiednich detergentów bezpiecznych dla materiału.
  4. Przygotowanie powierzchni, zabezpieczenie podłogi oraz ścian.
  5. Dokładne odkurzanie.
  6. Rozprowadzenie środków czystości po całej powierzchni tkaniny.
  7. Wykorzystanie urządzeń piorących.
  8. Odessanie wilgoci oraz brudu.

Po zakończonym procesie tapicerka meblowa jest wciąż lekko wilgotna. Warto mieć to na uwadze podczas zamawiania usługi. To, w jakim czasie będzie ona sucha, zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest rodzaj materiału, który został wykorzystany podczas produkcji tapicerki meblowej.

Skutecznie możesz skrócić czas schnięcia materiału poprzez podniesienie temperatury panującej w pomieszczeniu lub zwiększenie przepływu powietrza. Zaleca się zamawianie usługi w okresie wiosenno-letnim, wtedy jest cieplej, przez co czas schnięcia jest znacznie krótszy. Regularność jest bardzo ważna, dlatego należy ponawiać fachowe czyszczenie przynajmniej jeden raz do roku. Jeżeli masz większe zapotrzebowanie, możesz zamawiać usługę dwa razy na jeden rok. Nie czekaj. Zamów już teraz!

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz