Nadszedł sezon na (zrównoważone) zakupy! Rozpoczynając nasze świąteczne świętowanie, łatwo jest zapomnieć, jak wiele dodatkowych odpadów powstaje w tym czasie w ciągu roku. Agencja Ochrony Środowiska szacuje, że Amerykanie wytwarzają dodatkowo 1 milion ton odpadów tygodniowo między Świętem Dziękczynienia a Bożym Narodzeniem! W RoadRunner zawsze szukamy sposobów na zmniejszenie i wyeliminowanie odpadów, dlatego przeszukaliśmy świat detalistów w poszukiwaniu inspirujących inicjatyw, które marki stosują, by ograniczyć swój wpływ na środowisko. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, którzy sprzedawcy są dla nas inspiracją i zostaw nam komentarz, aby dać nam znać o swoich ulubionych ekologicznie myślących sklepach, w których zrobisz zakupy w czasie wakacji!

Nagie opakowania Lush

Czy wiesz, że w 2012 roku wytworzono ponad 75 milionów ton odpadów opakowaniowych, co stanowiło 30% wszystkich odpadów stałych w tym roku? Wielu sprzedawców poszukuje sposobów na zmniejszenie ilości opakowań, a firma Lush wyszła z tym pomysłem poza ramy (dosłownie). Lush całkowicie eliminuje potrzebę stosowania opakowań, sprzedając swoje produkty "nago", jak lubią to nazywać. Ich produkty są wyjątkowe - takie produkty jak szampony, żele pod prysznic i bomby do kąpieli mają postać stałą, więc nie wymagają opakowania i mogą być eksponowane samodzielnie! Jeśli opakowanie jest konieczne, używa się opakowań z recyklingu, ponownego użycia lub nadających się do recyklingu/kompostowania. Lush twierdzi, że oszczędza miliony plastikowych opakowań, które są produkowane każdego roku.

Adidas przekształca plastikowe odpady w produkty

Adidas w ciągu ostatnich kilku lat otrzymał wiele zasłużonej uwagi za zajęcie się problemem plastiku na świecie. Marka Adidas połączyła siły z Parley for the Oceans (organizacja ekologiczna), aby stworzyć buty sportowe wykonane wyłącznie z plastiku zebranego z naszych oceanów. Adidas niedawno ogłosił, że do 2024 roku zobowiązuje się do stosowania we wszystkich swoich produktach wyłącznie tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Według szacunków, do 2050 roku w oceanach będzie więcej plastiku niż ryb, Adidas pomaga zmniejszyć ten problem.

Best Buy będzie utylizować Twoją elektronikę

Czy wiesz, że e-odpady (odpady elektroniczne), które nie są prawidłowo utylizowane mogą być szkodliwe dla ludzi i środowiska? Elektronika jest pełna toksycznych elementów, które mogą mieć wpływ na prawie każdy system w ludzkim ciele. W tym roku, nie ma potrzeby, aby wyrzucić swoje stare elektroniki przy zakupie nowych. Best Buy ma system trade-in, który pozwala na wymianę starych urządzeń elektronicznych w zamian za kartę podarunkową Best Buy. Następnie, oni recykling starej elektroniki dla Ciebie. Do tej pory Best Buy zebrał i odpowiedzialnie pozbył się ponad 1 miliard funtów elektroniki i urządzeń!

Amazon rozwiązuje problem opakowań

Między Świętem Dziękczynienia a Nowym Rokiem, USPS szacuje, że będą one wysyłane ponad 850 milionów paczek (to dużo kartonu!) Na szczęście Amazon, najbardziej popularny na świecie detalista internetowy, postanowił zmniejszyć nadmiar opakowań z "Frustration-Free Packaging". Jest ono wykonane w 100% z materiałów nadających się do recyklingu, ma efektywne rozmiary, aby zmieścić produkt w pudełku, jest łatwe do otwarcia i zaprojektowane tak, aby chronić produkty. Od grudnia 2017 roku Amazon podobno wyeliminował 215 000 ton materiałów opakowaniowych, co odpowiada 360 milionom pudełek wysyłkowych. Amazon obecnie zachęca swoich sprzedawców do przyjęcia ich programu Frustration-Free Packaging, aby pomóc zmniejszyć ilość odpadów opakowaniowych.

Dell znajduje kreatywne alternatywy dla styropianu

Styropian i orzeszki pakowe są preferowanym materiałem opakowaniowym, ponieważ są lekkie i elastyczne. W rzeczywistości jednak, styropian jest bardzo trudny do recyklingu i nigdy nie ulega rozkładowi, co oznacza, że większość z niego gromadzi się na wysypiskach śmieci i w środowisku naturalnym. Firma Dell jest liderem inicjatywy mającej na celu zastąpienie styropianu opakowaniami ekologicznymi. W tym celu firma Dell rozpoczęła hodowlę swoich poduszek z grzybów. "Wstrzykując zarodniki grzybów do formy, w której źródłem pożywienia są odpady rolnicze, hodujemy poduszki, które służą jako organiczna, kompostowalna alternatywa dla pianek w przypadku niektórych większych przesyłek" - wyjaśnia firma Dell. Materiały te służą do tego samego celu, co styropian, ale są organiczne, biodegradowalne i kompostowalne. Jeśli więcej detalistów będzie nadal stosować przyjazne środowisku alternatywy, przyszłość opakowań będzie o wiele bardziej zrównoważona.

Inicjatywa Patagonii "Zużyte ubrania

W 2015 roku, ponad 10,5 miliona ton tekstyliów zostało wyrzuconych na wysypiska. W dążeniu do zmniejszenia ilości odpadów tekstylnych, Patagonia opracowała sposób, aby ich sprzęt pozostał na dłużej. Firma odzieżowa zaczęła organizować swoje imprezy pop-up "Worn Wear", gdzie klienci mogli zabrać swoje ubrania do naprawy lub wymiany na nowe. Wydarzenia te były tak popularne, że Patagonia uruchomiła stałą stronę internetową "Worn Wear", która pozwala klientom naprawiać, udostępniać i recyklingować ich niepotrzebny sprzęt. Gdy produkty Patagonia nie nadają się do naprawy, klienci proszeni są o oddanie odzieży do dowolnego sklepu detalicznego Patagonia, aby można ją było poddać odpowiedzialnemu recyklingowi. Strona internetowa "Worn Wear" mówi, że do tej pory marka poddała recyklingowi ponad 95 ton odzieży. Ponadto, dyrektor generalny Patagonii, Rose Marcario ogłosiła, że firma przekazuje 10 milionów dolarów na rzecz ekologicznych grup non-profit, aby pomóc w walce ze zmianami klimatu!


Niezależnie od tego, czy jesteś sprzedawcą detalicznym szukającym sposobów na zmniejszenie swojego wpływu na środowisko, czy konsumentem szukającym możliwości zakupu produktów, które są produkowane z myślą o środowisku, mamy nadzieję, że możesz wykorzystać ten post jako źródło informacji w tym sezonie świątecznym. Chętnie dowiemy się o kolejnych innowacyjnych sprzedawcach, którzy zmniejszają swój wpływ na środowisko. Zostaw nam komentarz poniżej, aby dać nam znać, które z nich lubisz kupować. Jedna sugestia w społeczności recyklingu przechodzi długą drogę! Dziękujemy za przeczytanie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz