Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoja firma ma możliwość recyklingu wielu materiałów, ale pierwszym krokiem jest przekonanie pracowników, aby się do tego przekonali. Na szczęście pracownicy są bardziej otwarci na recykling, gdy jest to dla nich wygodne i łatwe. Sprawdź nasz pomocny przewodnik poniżej, jak zwiększyć udział recyklingu w biurze.

Co należy poddać recyklingowi?

Kluczowa jest wiedza na temat tego, co i jak należy poddawać recyklingowi. Wiele firm nie ma jasnych zasad, co może sprawić, że recykling stanie się niejasny. Aby wyjaśnić tę kwestię, naucz swoich pracowników, co mogą poddawać recyklingowi i jakie są najlepsze praktyki w tym zakresie.

Zdefiniuj recykling

Korzystne jest zdefiniowanie recyklingu, aby Twoi pracownicy mieli jak najwięcej pojęcia o tym procesie. Wyjaśnij unikalny plan recyklingu Twojej firmy, aby mieć pewność, że materiały są prawidłowo przetwarzane.

Dogodne lokalizacje

Ustawienie pojemników w dogodnych i łatwo dostępnych miejscach ułatwi pracownikom recykling. Zalecamy umieszczenie pojemników na papier do recyklingu obok biurka każdego pracownika, w pomieszczeniach z kopiarkami, a także w innych dogodnych miejscach, takich jak kuchnia czy lobby.

Obrazowanie / Edukacja

Materiały edukacyjne są doskonałym przypomnieniem o tym, jak i co należy poddawać recyklingowi. Umieść listę lub obrazek na pojemniku, aby jasno określić, co może być poddane recyklingowi w Twoim biurze. Zachęca to do uczestnictwa i pomaga uniknąć zanieczyszczenia.

Używaj spójnych kolorów

Kodowanie kolorami może zwiększyć udział w recyklingu, ponieważ kojarzy określony strumień odpadów z kolorem. Na przykład, zaznacz, że cały papier może trafić do niebieskiego pojemnika, wszystkie resztki jedzenia do zielonego itd. Metoda ta rozróżnia strumienie recyklingu, co eliminuje zamieszanie.

Cele i zachęty

Wyznaczanie celów i oferowanie zachęt zachęca do recyklingu. Recykling może stać się pozytywnym doświadczeniem wśród pracowników, ponieważ pracują oni razem nad osiągnięciem wspólnego celu. Oferowanie nagród w oparciu o osiągnięcie kamieni milowych lub celów jest zawsze atrakcyjnym sposobem na zachęcenie ludzi do recyklingu w biurze!

Refleksja

Refleksja nad postępami poczynionymi przez Twoją firmę utrzymuje motywację i pozwala na wprowadzanie ulepszeń i poprawek do planu recyklingu.

Ten przewodnik na pewno zwiększy udział recyklingu w Twoim biurze! Zostaw komentarz poniżej i daj nam znać, jakie są Twoje cele związane z recyklingiem! Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jak RoadRunner może Ci pomóc już dziś.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz