Czy zastanawiałeś się, czym były w poprzednim życiu materiały, których używasz na co dzień? Kurtka polarowa, którą masz teraz na sobie, mogła zostać wykonana z plastiku pochodzącego z recyklingu butelek na wodę. Albo chusteczki higieniczne obok Twojego biurka mogą być zrobione z papieru komputerowego pochodzącego z recyklingu. W poprzednich wpisach na blogu skupiliśmy się na tym, jak, dlaczego i co należy poddawać recyklingowi, ale poniżej omówimy, co dzieje się z materiałami po wrzuceniu ich do kosza na śmieci! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wiele zastosowań mają materiały z recyklingu.


KARTON

Karton jest zazwyczaj przetwarzany na nowy karton, tekturę i torby papierowe. Być może zastanawiasz się, dlaczego recykling tektury jest ważny? Cóż, ponad 90% wszystkich produktów sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych jest pakowanych w tekturę, a stanowi ona około 41% strumienia odpadów stałych. Dając nowe życie kartonowi, oszczędzasz energię, zmniejszasz ilość odpadów i wykorzystujesz materiał, który w przeciwnym razie trafiłby na wysypisko.

Zabawny fakt: Według grupy branżowej Recycle Across America, recykling tektury pochłania tylko 75% energii potrzebnej do wyprodukowania nowej tektury.


Ciekawostka: Recykling jednej tony papieru oszczędza energię wystarczającą do zasilania amerykańskiego domu przez pół roku!

PAPIER

Różne rodzaje papieru mogą być poddane recyklingowi w celu wytworzenia różnych produktów. Na przykład z gazet można zrobić książki telefoniczne, papier konstrukcyjny, nowe gazety i kartony na jajka. Z przetworzonego papieru komputerowego można zrobić nowy papier, papier toaletowy, chusteczki, czasopisma i serwetki. Czasami jest on nawet przetwarzany w celu stworzenia izolacji poddasza i nawierzchni drogowych! Kto by pomyślał, że papier, którego używamy na co dzień, może zostać poddany recyklingowi w celu wytworzenia tak szerokiego wachlarza nowych produktów?


PLASTYKI

Istnieje wiele form plastiku, a każdy rodzaj jest poddawany recyklingowi w celu stworzenia własnych, unikalnych produktów. Na przykład, plastikowe pojemniki na mleko mogą być przetworzone na butelki i wyposażenie placów zabaw. Natomiast plastikowe butelki po detergentach mogą być użyte do produkcji siedzeń stadionowych i piłek Frisbe! Kurtki z polaru, tapicerka, dywany, nowe plastikowe butelki, wiadra i wyposażenie placów zabaw to również jedne z wielu produktów powstałych z przetworzonego plastiku!

Ciekawostka: Wytwarzanie produktów z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu wymaga 66% mniej energii niż używanie "nowych" materiałów plastikowych.Ciekawostka: Szklane butelki i słoiki w 100% nadają się do recyklingu i można je przetwarzać w nieskończoność.

BUTELKI SZKLANE

Szkło z recyklingu można przerobić na wiele produktów, w tym nowe pojemniki szklane, blaty, podłogi, kafelki, kamienie, rury kanalizacyjne, astroturf i wiele innych! Szkło nie ulega rozkładowi, więc jego recykling w innych produktach zapewnia oszczędności kosztów, oszczędza energię i zmniejsza ilość odpadów na wysypiskach! (Sprawdź nasz zegar rozkładu tutaj).


PUSZKI ALUMINIOWE

Aluminium można poddawać recyklingowi w kółko, tworząc nowe puszki aluminiowe, części rowerowe, części samolotów, tory kolejowe, rury i nowe puszki. Aluminium jest najbardziej podatnym na recykling materiałem i może być przetwarzane nieograniczoną ilość razy. Cały proces również nie zajmuje dużo czasu! W ciągu zaledwie 6 tygodni aluminium może zostać przetopione, zamienione w nową puszkę i z powrotem umieszczone na półce sklepowej.

Ciekawostka: Szacuje się, że 75% całego aluminium wyprodukowanego od 1888 roku jest nadal używane!


W RoadRunner zdajemy sobie sprawę z wartości materiałów i możliwości ich przetworzenia w coś nowego. Dokładamy wszelkich starań, aby Państwa materiały mogły zostać przetworzone na nowe produkty w jak najbardziej efektywny sposób! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o RoadRunner, skontaktuj się z nami lub zostaw komentarz poniżej.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz