Klasyczne pipety automatyczne to standard w każdym laboratorium. Aktualnie coraz większą popularność zdobywają jednak pipety wielokanałowe, które umożliwiają znaczne podniesienie wydajności pracy w większych placówkach, operujących setkami próbek dziennie. Dowiedz się, dlaczego pipeta wielokanałowa to podstawa w dużym laboratorium.

Gdzie wykorzystywane są pipety?

Pipety to najbardziej podstawowe wyposażenie laboratorium, służące odmierzaniu i przenoszeniu określonej ilości cieczy w precyzyjny sposób – najczęściej jest to około 1 mililitra. Wykorzystywane są w placówkach edukacyjno-naukowych, szpitalach, punktach badawczych i diagnostycznych. Można wybierać pipety o stałej obojętności dozowanej cieczy lub regulowane, co sprawia, że sprzęt ma nieco bardziej uniwersalne zastosowanie.

Czemu warto zainwestować w pipety wielokanałowe?

Pipeta wielokanałowa to szansa nawet na kilkukrotne przyspieszenie pracy w przypadku wykonywania długich serii próbek. W asortymencie marki BIOKOM można znaleźć wytrzymałe pipety o liczbie kanałów od 8 do nawet 64. Znaczy to tyle, że w drugim przypadku można przyspieszyć wykonanie niektórych obowiązków nawet o 64 razy względem tradycyjnej, pojedynczej pipety. Korzystanie z produktów oferowanych przez BIOKOM jest przyjemnością ze względu na ergonomiczną konstrukcję, płynne zrzucanie i zakładanie końcówek czy możliwość współpracy z ich różnymi typami – oczywiście, one również znajdują się w asortymencie marki.

Zalety automatycznych pipet wielokanałowych

Automatyczne pipety wielokanałowe to możliwość wykorzystywania niewielkiej siły podczas pipetowania oraz sposób na ograniczanie bolesności, urazów i stanów zwyrodnieniowych kończyn górnych. Urządzenia te są dokładne, zapewniają maksymalną powtarzalność i precyzję. Wysyłane są wraz z certyfikatem kalibracji u producenta, jednak dają też możliwość ponownej kalibracji podczas użytkowania. Są wyposażone w wygodne liczniki i w zdecydowanej większości są odporne na promieniowanie UV. Dzięki temu można bezpiecznie umieszczać je w autoklawach. Na rynku łatwo znaleźć pipety zmienno i stało pojemnościowe o różnych kolorach rączek, co ułatwia identyfikację urządzeń.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz