Czy Twoja organizacja traktuje zdrowie i dobre samopoczucie w miejscu pracy priorytetowo? Prawdopodobnie odpowiedź brzmi: tak.

Jednak w miarę jak takie tematy, jak zrównoważony rozwój, zmiany klimatyczne i społeczna odpowiedzialność biznesu stają się coraz szerzej dyskutowane na całym świecie, liderzy biznesowi zaczęli powracać do tego pytania z nowej perspektywy - zdając sobie sprawę z tego, jak ważne jest włączanie tych tematów do swoich praktyk w celu poprawy inicjatyw środowiskowych, kultury miejsca pracy i ogólnego zdrowia firmy i jej pracowników.

Tak czy inaczej, kiedy niektórzy liderzy biznesowi słyszą termin "zdrowe środowisko pracy", zakładają, że tego typu zmiana organizacyjna wymaga gruntownej przebudowy procesów, co w ich mniemaniu może pochłonąć mnóstwo czasu i środków.

Wierzcie lub nie, ale stworzenie zdrowszego miejsca pracy nie wymaga aż tak dużych zmian w praktykach biznesowych, jak mogłoby się wydawać. Zgodnie zdefinicją Światowej Organizacji Zdrowia, zdrowe miejsce pracy to takie, w którym pracownicy i menedżerowie współpracują w celu wykorzystania procesu ciągłego doskonalenia, aby chronić i promować zdrowie, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie wszystkich pracowników oraz zrównoważony rozwój miejsca pracy. A korzyści, jakich doświadczają organizacje, inwestując w praktyki przyjazne środowisku, są trudne do zignorowania. W 2017 r. firmy, które skupiły się na zielonych innowacjach, odnotowały roczny wskaźnik wzrostu na poziomie 15%, co sprawia, żezaangażowanie w iteracyjny zrównoważony rozwój i małe zmiany w zakresie zdrowia w miejscu pracy jest jeszcze bardziej wartezachodu.

Mając to na uwadze, firmy mają doskonałą okazję, aby skupić się na iteracji starych pomysłów i wprowadzaniu nowych praktyk w celu poprawy ogólnego stanu zdrowia swojej organizacji. Przeczytaj poniższy tekst, aby poznać wskazówki dotyczące wprowadzania przyjaznych dla środowiska praktyk w Twojej firmie, które pomogą stworzyć zdrowsze środowisko i jednocześnie przyczynią się do sukcesu firmy!

Korzyści płynące z integracji praktyk przyjaznych środowisku w biznesie

Firmy nie mogą sobie pozwolić na ignorowanie znaczenia zrównoważonego środowiska biznesowego. Badania pokazują, że odpowiedzialność społeczna oferuje wiele korzyści dla firm, w tym oszczędności, większą lojalność klientów, wzrost morale pracowników i ogólne zmniejszenie ilości odpadów. Oto jak rozkładają się te korzyści:

Oszczędność kosztów

Wielu właścicieli firm uważa, że priorytetowe traktowanie zrównoważonego rozwoju przekłada się na wzrost kosztów operacyjnych, ale to po prostu nie jest prawdą! Przyjęcie przyjaznych dla środowiska praktyk biznesowych może w rzeczywistości zmniejszyć wydatki biznesowe i pomóc zwiększyć zyski. Firmy mogą również osiągnąć oszczędności poprzez optymalizację operacji w budynkach, poprawę wydajności i zmniejszenie zużycia energii. Jednym z przykładów jest recykling, który może pomóc w usunięciu materiałów ze śmietnika i zmniejszyć ogólne rachunki za odpady. Mniejsze zużycie energii, wody i odpadów równa się mniejszej ilości pieniędzy przeznaczanych na powtarzające się rachunki. Nie bierz tego tylko od nas: Badanie przeprowadzone w 2014 roku przez Indiana University wykazało, że jedna firma zaoszczędziła 7 miliardów dolarów dzięki zrównoważonej produkcji, podczas gdy inna była w stanie zaoszczędzić 80 milionów dolarów rocznie dzięki zmniejszeniu zużycia energii. Uzyskiwanie wglądu w praktyki biznesowe i wprowadzanie stopniowych ulepszeń, gdy jest to konieczne, ma kluczowe znaczenie dla wywierania pozytywnego wpływu jako kierownik obiektów lub lider biznesowy, utrzymywania zrównoważonego rozwoju w całej firmie i obniżania kosztów działalności.

lojalność klientów

Kolejną korzyścią płynącą z włączenia do swojej działalności praktyk przyjaznych środowisku jest wzrost lojalności klientów. W dzisiejszych czasach, klienci wolą robić interesy z firmami przyjaznymi środowisku. Punkt ten jest dodatkowo wspierany przez Natural Marketing Institute, który odkrył, że 58 procent konsumentów bierze pod uwagę wpływ firmy na środowisko przy podejmowaniu decyzji, gdzie kupić towary i usługi. Podsumowując, konsumenci zapłacą więcej za produkty i usługi pochodzące od firm zaangażowanych w zrównoważony rozwój.

Morale pracowników

Podobnie jak lojalność konsumentów, zachowanie przyjazne środowisku często podnosi reputację firmy i jej status wewnętrzny, co prowadzi do zwiększenia zadowolenia pracowników. Wielu dzisiejszych pracowników woli pracować dla firm odpowiedzialnych ekologicznie i lubi być z nimi kojarzona. Co więcej, zrównoważony biznes może przyciągnąć i zatrzymać najbardziej utalentowane osoby. Badania przeprowadzone przez Cone Communications wykazały, że 64 procent Millennialsów bierze pod uwagę zaangażowanie społeczne i środowiskowe firmy przy podejmowaniu decyzji o wyborze miejsca pracy. Dodatkowy fakt: Zaangażowanie pracowników w inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju może przynieść duże korzyści dla środowiska wewnętrznego - 88 procent Millennialsów twierdzi, że ich praca jest bardziej satysfakcjonująca, gdy firmy dają im możliwość wywierania pozytywnego wpływu na kwestie społeczne i środowiskowe!

Redukcja odpadów

Kiedy pracownicy widzą, że liderzy firm podejmują wysiłek edukowania się w zakresie zrównoważonego rozwoju i zmniejszania swojego wpływu na środowisko, wielu z nich inspiruje się do pójścia w ich ślady. W rezultacie, ludzie są bardziej skłonni do oceny swoich nawyków konsumpcyjnych, recyklingu, gdy jest to możliwe, i ponownego wykorzystania przedmiotów w celu zmniejszenia ilości odpadów, gdy osoby z ich otoczenia robią to samo. Działania te przynoszą korzyści firmom, ponieważ zmniejszają ilość materiałów, które trafiają na wysypiska, a tym samym zmniejszają koszty odpadów i poprawiają ogólny zrównoważony rozwój.

6 wskazówek dla zdrowszego środowiska biznesowego

Wiele organizacji uważa, że nie ma narzędzi ani zasobów, by odnieść sukces w tworzeniu zdrowszego środowiska biznesowego. Prawda jest jednak taka, że podjęcie nawet najmniejszych kroków będzie miało pozytywny wpływ na naszą planetę, naszą firmę i nasze wyniki finansowe. Przyjrzyjmy się 6 wskazówkom, które mogą pomóc w stworzeniu zdrowszego środowiska pracy.

1. Używaj ekologicznych środków czyszczących

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że stosowanie konwencjonalnych środków czyszczących powoduje uwalnianie szkodliwych substancji chemicznych do środowiska, co nie jest zdrowe ani dla Twoich pracowników, ani dla planety. W rzeczywistości niebezpieczne środki czyszczące mogą również przyczyniać się do wysokiego zanieczyszczenia wewnątrz pomieszczeń - co ma wpływ zarówno na Ciebie, jak i Twoich pracowników. Rozważ zmianę rutyny sprzątania poprzez zakup "ekologicznych" środków czystości dla swojej firmy. Care, firma świadcząca usługi opiekuńcze dla rodzin, twierdzi, że przejście na "bardziej ekologiczne" metody czyszczenia pomaga zmniejszyć zanieczyszczenie dróg wodnych i powietrza, minimalizując jednocześnie wpływ na zubożenie warstwy ozonowej i globalne zmiany klimatyczne. Możesz również spać spokojnie wiedząc, że wykorzystując naturalne, przyjazne dla środowiska produkty przyczyniasz się również do zmniejszenia ilości odpadów na wysypiskach, ponieważ wiele z tych produktów wykorzystuje mniej opakowań i bardziej zrównoważone procesy produkcyjne. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z listą popularnych ekologicznych środków czystości.

2. Zachęcaj do nowego sposobu dojeżdżania do pracy

Powiedzieliśmy to raz, a my powiemy to jeszcze raz: Sektor transportu jest jednym z głównych sprawców emisji gazów cieplarnianych. EPA szacuje, że w 2017 roku działalność transportowa - z samochodów, ciężarówek, samolotów komercyjnych, kolei i innych źródeł - odpowiadała za 29 procent wszystkich gazów cieplarnianych emitowanych do środowiska. Według 2016 American Community Survey, około 150 milionów pracowników jeździło codziennie około 115 milionów pojazdów do i z pracy, co przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza i ma negatywny wpływ na zdrowie pracowników poza pracą. Jako sposób na zachęcenie do nowych opcji dojazdu do pracy, spróbuj uruchomić system carpoolingowy lub subsydiowanie transportu poprzez karty świadczeń pre-tax, aby zainspirować pracowników do korzystania z transportu publicznego. Amerykańskie Stowarzyszenie Transportu Publicznego (American Public Transportation Association) stwierdziło, że w 2011 roku korzystanie z transportu publicznego "zaoszczędziło 865 godzin czasu podróży i 450 milionów galonów paliwa w 498 obszarach miejskich". Zachęcanie pracowników, aby jeździli do pracy rowerem lub chodzili pieszo, to również świetny sposób na poprawę ogólnego stanu zdrowia w Twoim miejscu pracy. Świetnym sposobem na zachęcenie do udziału jest wprowadzenie pracowników, którzy chodzą lub jeżdżą rowerem do pracy określoną liczbę razy w miesiącu, do loterii, w której można wygrać kartę upominkową lub darmowy lunch.

3. Przełam uzależnienie od plastikowych wygód

Każdego roku ludzie produkują ponad 300 milionów ton plastiku. Skupiając się na zmniejszeniu ilości tworzyw sztucznych, oferując alternatywę dla produktów jednorazowego użytku i recykling, kiedy tylko jest to możliwe, firmy mogą zmniejszyć ilość odpadów, zaoszczędzić pieniądze i zminimalizować swój wpływ na środowisko. Warto zacząć od zmniejszenia liczby jednorazowych butelek na wodę i kubków na kawę - zwłaszcza w miejscach pracy. Każdego roku przeciętny pracownik biurowy zużywa około 156 plastikowych butelek na wodę i wyrzuca 500 kubków na kawę. Używanie butelek i kubków na wodę wielokrotnego użytku wymaga mniejszej ilości zasobów naturalnych do ich wytworzenia, zmniejsza ślad węglowy firmy i zmniejsza ilość odpadów, które wypełniają wysypiska śmieci, oceany i środowisko. Prawdę mówiąc, firma RoadRunner wprowadziła te same zmiany w zeszłym roku i była w stanie uchronić 10 000 kubków przed trafieniem na wysypisko, oszczędzając przy tym 1000 dolarów rocznie dzięki rezygnacji z zakupu jednorazowych kubków i filiżanek. Możesz dodatkowo zachęcać pracowników do minimalizowania ilości plastiku poprzez zachęty, np. nagradzając tych, którzy spakują lunch bez odpadów na tydzień! Zachęcamy do wykorzystania i udostępnienia poniższej grafiki, którą stworzyliśmy jako przypomnienie i motywację dla Twojego zespołu do zmniejszenia ilości odpadów:

4. Wprowadź rośliny do biura

Jeśli Twoje biuro ma słabą wentylację, Twój zespół może być narażony na ryzyko wystąpienia syndromu chorego budynku. Z definicji, jest to stan dotykający pracowników biurowych, zwykle charakteryzujący się bólami głowy i problemami z oddychaniem, przypisywany niezdrowym lub stresującym czynnikom w środowisku pracy, takim jak słaba wentylacja.

Wprowadzenie roślin do miejsca pracy może pomóc złagodzić te objawy dzięki ich naturalnym efektom oczyszczania powietrza i właściwościom redukującym stres. Pomagają one również wchłaniać toksyny, zmniejszają zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach i są doskonałym wizualnym przypomnieniem o znaczeniu zrównoważonego stylu życia. To nie wszystko: Rośliny sprzyjają również produktywności i pomagają oszczędzać energię. Według Uniwersytetu Exeter, pracownicy są o 15 procent bardziej produktywni, gdy w biurze znajdują się rośliny domowe. A parowanie z jednego dużego drzewa może dać efekt chłodzenia 10 klimatyzatorów wielkości pokoju, pracujących przez 20 godzin dziennie!

5. Zmniejsz zużycie energii w budynku

NRDC.org sugeruje, że zasilanie budynków może odpowiadać za 75% emisji dwutlenku węgla w mieście. Jednak duża część tej energii jest często marnowana przez nieszczelne okna i przestarzałą technologię. IGS powołuje się na badania przeprowadzone przez Międzynarodową Agencję Energii (IEA), sugerując, że poprawa izolacji budynków, wdrożenie wydajnych systemów ogrzewania i chłodzenia oraz przejście na wydajne oświetlenie i urządzenia tworzy bardziej komfortowe środowisko dla pracowników. Najlepsze jest to, że firmy mogą wprowadzać przyjazne dla środowiska praktyki, aby oszczędzać energię i pieniądze, a jednocześnie podnosić morale w biurze. Kiedy pracownicy widzą, że firmy podejmują wysiłki w celu poprawy ich efektywności energetycznej, zwracają na to uwagę, inspirując ich do zaangażowania się również. Nauka o tym, jak zmniejszyć zużycie energii w całym budynku, może nie tylko zwiększyć uznanie pracowników, ale także pomóc obniżyć koszty i poprawić zdrowie pracowników w perspektywie długoterminowej.

6. Stwórz program recyklingu

Innym sposobem, w jaki firmy mogą pomóc wspierać zdrowsze środowisko, jest wdrożenie programu recyklingu w całym budynku. Recykling pomaga oszczędzać zasoby, zmniejsza ilość odpadów wysyłanych na wysypiska, oszczędza energię i minimalizuje emisje związane z transportem odpadów na wysypiska. Co więcej, większość pracowników, zwłaszcza tych z pokolenia Millenialsów, chce , aby firmy pomagały im w recyklingu. Ostatnie badania wykazały, że 75% Millennialsów zdecydowałoby się na obniżenie wynagrodzenia, aby pracować w firmie odpowiedzialnej społecznie. Koniecznie porozmawiaj z wewnętrznymi interesariuszami o wdrożeniu strumieni recyklingu opartych na rodzajach materiałów, które Twoja firma generuje najczęściej - niezależnie od tego, czy jest to karton, papier, plastik, kompost czy e-odpady. Skupienie się na redukcji odpadów i recyklingu może zainspirować pracowników do świadomego podejmowania lepszych wyborów, jeśli chodzi o zmniejszanie wpływu na środowisko w biurze i poza nim. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, umów się na bezpłatną konsultację z RoadRunner, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach związanych z odpadami i recyklingiem oraz o tym, jak możemy pomóc Twojej firmie w przeprowadzeniu audytu i usprawnieniu recyklingu przy jednoczesnym obniżeniu ogólnych kosztów odpadów.

SPOGLĄDAJĄC W PRZYSZŁOŚĆ

W miarę jak korporacje starają się stworzyć zdrowszy model biznesowy, wiele z nich szybko zdaje sobie sprawę z trwałych oszczędności, lojalności konsumentów, morale pracowników i możliwości ograniczenia ilości odpadów, które się z tym wiążą. A najlepsze jest to, że wystarczy wdrożyć małe, powtarzające się zmiany, takie jak pomysły wymienione powyżej, aby zacząć podążać we właściwym kierunku. Jeśli podobał Ci się ten post, rozważ podzielenie się nim w mediach społecznościowych i oznaczenie RoadRunner w swoim poście. Jeszcze raz dziękujemy za wspólną lekturę!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz