Czy wzdrygasz się za każdym razem, gdy widzisz, jak jeden z twoich pełnych dobrych intencji współpracowników wyrzuca do kosza pojemnik nadający się do recyklingu? Czy zawiłości naszego narodowego systemu recyklingu wprawiają cię w zakłopotanie? A może ogólnie masz recykling w głowie. Jeśli któraś z tych kwestii do Ciebie przemawia, Eko-Ambasador może być rolą dla Ciebie! Czytaj dalej, aby poznać nasze wskazówki dotyczące wdrażania skutecznego programu Eko-Ambasadora w Twojej firmie!

Jak zostać Eko-Ambasadorem

Czy wiesz, że firmy z Eko-Ambasadorami są o 99% bardziej zrównoważone i o 94% szczęśliwsze niż te bez Eko-Ambasadorów?

No dobra, może to zmyśliliśmy... Podczas gdy wyniki programu Eko-Ambasadorów nie są powszechnie wymierne, korzyści jakościowe - w tym oszczędności finansowe, zaangażowanie pracowników w całym biurze i możliwości rozwoju zawodowego, nie wspominając o ogromnym wzroście wykorzystania energii - są nie do przecenienia. Prześledź poniższe kroki, aby uzyskać wskazówki, jak zacząć.

Krok 1: Nominuj ambasadorów

Każdy udany program zaczyna się od entuzjastycznego zielonego mistrza! Jako wolontariusz, Twój ambasador lub ambasadorzy powinni mieć naturalną motywację do wprowadzania zmian w organizacji. To wspaniałe doświadczenie edukacyjne, zarówno na poziomie branżowym, jak i rozwoju zawodowego, ponieważ osoba taka zdobędzie kluczowe umiejętności w zakresie zarządzania, motywacji i zmiany zachowań.

Krok 2: Opracuj plan utylizacji

Na podstawie rodzaju materiałów, jakie generuje Twoja firma, Twoi Eko-Ambasadorzy mogą zacząć ustalać, jaki rodzaj pojemników na śmieci i pojemników do recyklingu pomieści codzienne nagromadzenie odpadów i gdzie je umieścić, aby zapewnić ich maksymalny odzysk. Czy pracownicy zazwyczaj wyrzucają dużo papieru w punkcie ksero? Rozważ ustawienie tam pojemnika na papier mieszany. Gdzie pracownikom najwygodniej jest wyrzucać plastiki? Upewnij się, że pamiętasz o prostych zachowaniach i przepływach ruchu, tak aby program w naturalny sposób działał na korzyść użytkowników końcowych.

Krok 3: Porozumiewaj się z przewoźnikami

Upewnij się, że przekazałeś swojemu przewoźnikowi informacje o wszystkich swoich działaniach związanych z odpadami i recyklingiem w biurze. Przekazywanie informacji o wszelkich zmianach dotyczących pojemników, kontenerów, wkładów lub strumieni odpadów zapewnia sprawne funkcjonowanie programu. Twój przewoźnik może również informować o materiałach dopuszczalnych w Twojej społeczności, miejscach ustawienia pojemników, częstotliwości cotygodniowych odbiorów i wielu innych kwestiach. Utrzymywanie silnych relacji z przewoźnikiem będzie miało ogromne znaczenie na dłuższą metę!

Krok 4: Podziel się entuzjazmem Zielonej Fali!

Wprowadzając małe zmiany w miejscu pracy, będziesz szerzyć świadomość i budować nawyki, które będą się przekładać na inne miejsca pracy. Zaplanowanie regularnych wydarzeń informacyjnych i zajęć może pomóc zaangażować współpracowników i zachęcić ich do wprowadzania odpowiedzialnych zmian. Zdziwiłbyś się, co może zrobić godzina poświęcona na sadzenie roślin wokół biura, aby zwiększyć energię w Twoim miejscu pracy! Nie ma żadnych ograniczeń co do tego, co możesz stworzyć, gdy tylko zmotywujesz ludzi.

Krok 5: Zalecaj rzeczy wielokrotnego użytku

Wielokrotnego użytku to świetny sposób na ograniczenie ilości odpadów! Twój zespół ambasadorów może zacząć od wybrania się do najbliższego sklepu z używanymi rzeczami i zebrania sztućców, kubków, szklanek i naczyń. Twoi współpracownicy będą bardziej skłonni do pakowania własnego jedzenia, jeśli będą mieli dostęp do tych podstawowych rzeczy, co zmniejszy zapotrzebowanie na jednorazowe opakowania. Bonus: Może to nawet obniżyć koszty rachunków za śmieci!

Krok 6: ZORGANIZUJ DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI RECYKLINGU

Zorganizowanie dnia świadomości recyklingu zmotywuje Twoich współpracowników do bardziej efektywnego recyklingu i wzmocni oczekiwania związane z programem recyklingu w Twojej firmie. Zorganizowanie imprezy w Dniu Recyklingu w Ameryce oraz w Dniu Ziemi to świetny sposób na wyróżnienie i promowanie recyklingu poprzez imprezy i działania edukacyjne. Możesz też po prostu zebrać swój zespół na popołudniowe sprzątanie lokalnego parku lub okolicy. Istnieje niezliczona ilość lokalnych możliwości, aby się zaangażować i pomóc coś zmienić!

Czy jesteś podekscytowany i chcesz od razu rozpocząć swój program? Daj nam znać, jak Ci idzie w sekcji komentarzy poniżej, dzieląc się wskazówkami lub osobistymi doświadczeniami - zielona wskazówka jest wiele warta w naszej społeczności. Jeśli Twoja firma potrzebuje pomocy w zarządzaniu odpadami, umów się z nami na bezpłatną konsultację już dziś. Szczęśliwego recyklingu od naszej firmy do Twojej!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz