Nadszedł wreszcie rok 2022 - nowy rok, nowa dekada i czysta kartka dla właścicieli firm i menedżerów, którzy mogą skupić się na poprawie działań związanych z recyklingiem w swoich firmach. Chcemy pomóc Ci przenieść Twój program recyklingu na wyższy poziom. W tym poście przedstawiamy sześć pomysłów, które pozwolą Ci zacząć!

Przeprowadź audyt odpadów

Audyt odpadów: dla wielu właścicieli firm i menedżerów termin ten brzmi przerażająco, ale nie pozwól, aby Cię przestraszył. Audyt odpadów to analiza strumienia odpadów w przedsiębiorstwie, która ujawnia informacje na temat rodzajów odpadów i surowców wtórnych generowanychprzez przedsiębiorstwo (składowanie, papier, plastik, organika, karton, itp.) oraz związanych z nimi ilości. Zebrane informacje ujawnią możliwości zwiększenia recyklingu, zmniejszenia ilości odpadów na wysypiskach, dokonywania mądrzejszych zakupów oraz zidentyfikowania innych obszarów wymagających poprawy. Przeprowadzanie audytów odpadów co pół roku lub co rok może być wspaniałym doświadczeniem, ponieważ wiele firm odkrywa, że przepłaca za swoje usługi związane z odpadami i traci możliwości większego recyklingu. Jeśli chciałbyś zacząć od początku, pobierz nasz przewodnik krok po kroku, jak przeprowadzić własny audyt odpadów.

Zainwestuj w pojemniki na odpady i recykling oraz oznakowanie

Pojemniki i oznaczenia na odpady i surowce wtórne są dostępne w wielu różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Wybór tych właściwych może w znacznym stopniu przyczynić się do poprawy programu recyklingu i zminimalizowania ilości odpadów na wysypiskach. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, musisz rozważyć, ile strumieni odpadów/recyklingu będzie zbieranych przez Twoją firmę, ile stacji kontenerowych potrzebujesz w swoim zakładzie i jaki system pojemników będzie najlepszy dla Twojej firmy. Po zrozumieniu, jakie rodzaje strumieni generuje Twoja firma i zidentyfikowaniu odpowiednich pojemników, zalecamy zastosowanie oznakowania na pojemnikach, aby poinformować pracowników i personel sprzątający o tym, co gdzie trafia. Wyraźnie oznakowane i oznaczone kolorami pojemniki eliminują zamieszanie i zapewniają, że pracownicy mają odpowiednie wskazówki, aby wyrzucać odpady do właściwych pojemników.

Strategiczne rozmieszczenie pojemników w całym budynku

Przyjrzyj się swojemu obecnemu rozmieszczeniu pojemników na odpady i surowce wtórne. Czy pojemniki są strategicznie rozmieszczone w całym budynku? Czy może każdy pracownik ma swój własny pojemnik przy biurku? Wielu właścicieli firm, z którymi rozmawiamy, jest zaskoczonych, gdy wyjaśniamy, że usunięcie pojemników przy biurkach i przejście na scentralizowany obszar zbiórki odpadów ma udowodniony wpływ na zwiększenie wskaźników recyklingu. Strategia ta polega na tym, że pracownicy są bardziej świadomi materiałów, których się pozbywają, zamiast bezcelowo wrzucać je do pojemników znajdujących się przy biurkach. Typowe lokalizacje dla stacji to wspólne przestrzenie, hole, poczekalnie i kuchnie.

Zorganizuj Dzień Wiedzy o Recyklingu

Zorganizowanie dnia świadomości recyklingu to świetny sposób na edukowanie, motywowanie i inspirowanie pracowników do bardziej efektywnego recyklingu oraz wzmocnienie oczekiwań związanych z programem recyklingu w Twojej firmie. Firmy mają wiele okazji w ciągu roku, aby zorganizować takie wydarzenie. Na przykład, każdego roku w listopadzie organizacje w całych Stanach Zjednoczonych obchodzą Dzień Recyklingu Ameryki, aby rozpoznać i promować recykling poprzez imprezy i działania edukacyjne. Jeśli Twoja firma jest zainteresowana zorganizowaniem wydarzenia, zapisz się do naszego biuletynu e-mailowego, aby być na bieżąco z informacjami o nadchodzących okazjach.

Zaprezentuj postępy swojego programu

Po ciężkiej pracy nad poprawą recyklingu w Twojej firmie, pamiętaj, aby podzielić się wynikami z pracownikami, udziałowcami i opinią publiczną, jeśli ma to sens dla Twojej firmy. Dzielenie się wynikami jeszcze bardziej zmotywuje pracowników do kontynuowania recyklingu, podniesie morale i wzmocni wizerunek marki. Wiele firm, z którymi współpracujemy, dzieli się swoimi postępami w biuletynach firmowych, notatkach, raportach o zrównoważonym rozwoju, wpisach na blogach i informacjach prasowych.

Przestrzegaj ogólnych zasad recyklingu

Zawsze warto odświeżyć sobie pamięć na temat zasad i zakazów recyklingu. Poniżej przedstawiamy kilka typowych zasad recyklingu, o których należy pamiętać, aby mieć pewność, że recykling jest zawsze efektywny:

  • Opłucz i wysusz surowce wtórne.
  • Zamień jednorazowe kubki do kawy na kubki wielokrotnego użytku
  • Wykonaj test rozciągania plastiku (jeśli plastik się rozciąga, nie nadaje się do recyklingu)
  • Podziel odpady kartonowe
  • Ogólnie rzecz biorąc, każdy zakład recyklingu przyjmuje inne materiały, więc zawsze należy sprawdzić u dostawcy usług recyklingowych, jakie materiały można u nich poddać recyklingowi.

Przemyślenia końcowe

Bardziej efektywny recykling nie tylko zwiększa poziom recyklingu w Twojej firmie, ale także pomaga obniżyć koszty odpadów. Jeśli potrzebujesz pomocy w opracowaniu programu recyklingu, RoadRunner tworzy i zarządza rozwiązaniami w zakresie odpadów i recyklingu dla dużych i małych firm. Aby rozpocząć, umów się na konsultację, aby porozmawiać z jednym z naszych przedstawicieli i dowiedzieć się, jak możemy pomóc Twojej firmie w zwiększeniu recyklingu i obniżeniu związanych z nim kosztów.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz