Listy kontrolne to świetny sposób, aby pomóc nam utrzymać motywację i organizację, no i oczywiście zawsze jest satysfakcja ze sprawdzenia ostatniej pozycji z listy. Przygotowaliśmy listę kontrolną, która ułatwi wdrożenie programu recyklingu w Twoim biurze. Możesz ją wydrukować i korzystać z niej lub skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej wskazówek i informacji!

Wybierz swojego Eko-Ambasadora

Po pierwsze i najważniejsze, wybierz Eko-Ambasadora (ekoambasadorów) dla swojego programu recyklingu. Ambasador lub ambasadorzy powinni mieć naturalną motywację do wprowadzania zmian organizacyjnych i wywierania pozytywnego wpływu na inicjatywy związane z recyklingiem. Osoba ta będzie kontaktem we wszystkich sprawach związanych z recyklingiem w Twoim biurze i upewni się, że wszystkie pozycje na tej liście są kompletne.

Przeprowadzenie analizy odpadów

Analiza odpadów pomoże Ci określić, z jakich materiałów Twoje biuro generuje najwięcej, jakiego rodzaju pojemników będziesz potrzebować i jakie metody zbiórki są odpowiednie dla Twojej firmy.

Skontaktuj się z firmą wywożącą odpady

Dobre relacje z przewoźnikiem mogą być bardzo korzystne na wczesnych etapach programu. Z pomocą oceny odpadów, Twój przewoźnik będzie w stanie powiedzieć Ci, które elementy są akceptowane przez lokalny zakład odzysku materiałów, gdzie będą odbierane pojemniki, częstotliwość cotygodniowych odbiorów, odpowiednie rozmiary i ilości pojemników, odpowiednie metody zbiórki i wiele innych.

Optymalizacja sprzętu

Prawdopodobnie minęło już trochę czasu, odkąd dokonałeś przeglądu konfiguracji swojego sprzętu. Istnieje możliwość, że w oparciu o analizę odpadów, Twoja firma może zmienić sprzęt na mniejszy lub zmienić częstotliwość odbioru.

Przeanalizuj plan piętra

Przyjrzyj się, gdzie w Twoim biurze generuje się najwięcej odpadów i recyklingu. Czy jest to w kuchni, w pomieszczeniu z kopiarkami, w pobliżu biurek pracowników? W miejscach, w których znajduje się najwięcej odpadów, porozmawiaj z firmą przewozową na temat ustawienia w tych miejscach wewnętrznych pojemników, aby zwiększyć zaangażowanie pracowników.

Stwórz oznakowanie i materiały edukacyjne

Ważne jest, aby oznakowanie i materiały edukacyjne były jasne i łatwe do naśladowania, aby wszyscy pracownicy, personel sprzątający i dozorcy mogli z łatwością stosować się do zasad recyklingu. Zalecamy oznaczenie kolorystyczne strumieni odpadów. Na przykład, wszystkie pojemniki na papier mieszany, wkłady do koszy i oznakowanie mogą być niebieskie w całym obiekcie, dzięki czemu efektywny recykling stanie się o wiele łatwiejszy.

Zmotywuj pracowników do udziału w programie

Po skonfigurowaniu programu recyklingu, wyślij notatkę do personelu i pracowników w całym budynku, aby poinformować ich o nowych działaniach, celach i wytycznych dotyczących recyklingu. Wyjaśnij metody zbierania, najlepsze praktyki i upewnij się, że informacje kontaktowe ambasadora ECO są dostępne, aby pracownicy wiedzieli, do kogo się zwrócić z jakimikolwiek pytaniami.

Raportowanie danych

W miarę postępu programu, wykonuj regularne raporty. Raporty te pokażą Ci, jak skuteczny jest Twój program, poprzez określenie wskaźników recyklingu i przekierowania, oszczędności kosztów i wiele innych. Informacje te pozwolą Ci ocenić, co działa, a co nie, dzięki czemu będziesz mógł wprowadzić odpowiednie zmiany.

Potrzebujesz dodatkowej pomocy? RoadRunner pomaga firmom w rozpoczęciu i zarządzaniu programami recyklingu i utylizacji odpadów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami już dziś, a my z przyjemnością Ci pomożemy. Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej, co sprawiło, że Twój biurowy program recyklingu odniósł sukces!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz