Szukasz sposobów na usprawnienie działań związanych z recyklingiem w Twoim biurze? Jako właściciel firmy lub menedżer wiesz, że za każdym osiągnięciem stoi wiele planowania i wyznaczania celów. Tak jak wszystko inne, wyznaczanie celów jest integralną częścią każdego udanego planu recyklingu. Oto kilka osiągalnych celów, do których Twoja firma może dążyć, aby ulepszyć program recyklingu w swoim biurze!


Cel: Zaangażowanie pracowników

Zaangażowanie pracowników jest kluczem do udanego programu recyklingu, ale czasami może to być wyzwaniem. Jeśli jednym z celów Twojej firmy jest zachęcenie pracowników do recyklingu, możesz zacząć od pokazania im, jak ważny jest recykling, jakie korzyści przynosi firmie i jakie zasady recyklingu obowiązują w Twojej firmie. Wiele osób twierdzi, że nie poddaje się recyklingowi, ponieważ jest to zbyt skomplikowane, więc uproszczenie tego procesu zachęci ich do większego udziału! Ułatw go, umieszczając pojemniki na surowce wtórne w miejscach dogodnych dla pracowników i umieszczając na pojemnikach listy materiałów nadających się do recyklingu.


Cel: Zwiększ poziom recyklingu

Chcesz poprawić wskaźniki recyklingu w biurze? Podobnie jak w przypadku celu wymienionego powyżej, zidentyfikowanie miejsc, w których powstają odpady w biurze i umieszczenie pojemników na surowce wtórne w tych obszarach jest skutecznym sposobem na zwiększenie wskaźników recyklingu. Na przykład, jeśli dużo papieru trafia do kopiarki, umieść pojemnik na surowce wtórne w pobliżu kopiarki. Dzięki temu więcej papieru zostanie poddane recyklingowi, a mniej stanie się odpadem. Badanie przeprowadzone przez Keep America Beautiful wykazało, że współczynnik recyklingu wzrósł o około 20% wśród biur, które oferowały pojemniki na surowce wtórne obok biurka pracownika. Ułatwienie recyklingu i uczynienie go mniej skomplikowanym przyczyni się do zwiększenia wskaźników recyklingu.


Cel: Unikaj zanieczyszczeń

Zanieczyszczenie może prowadzić do niskiego poziomu recyklingu, co jest najgorsze, gdy Twoje biuro stara się wdrożyć skuteczny program recyklingu. Na szczęście wiedza o tym, jak prawidłowo pozbywać się materiałów, zapewni, że Twoja firma będzie recyklingować tak dużo, jak to tylko możliwe! Aby dowiedzieć się więcej o tym, co kwalifikuje się jako zanieczyszczenie i jak go uniknąć, sprawdź nasz wpis na blogu, Co to jest zanieczyszczenie recyklingu, aby uzyskać wskazówki dotyczące utrzymywania materiałów do recyklingu w czystości, edukacji i oznaczonych pojemnikach.


Cel: Oddaj do recyklingu niepotrzebny sprzęt elektroniczny

Szacuje się, że w 2014 r. na całym świecie wygenerowano 41,8 mln ton e-odpadów. E-odpady to wszystko, od komputerów, telefonów, a nawet urządzeń kuchennych, takich jak lodówki. W miarę postępu technologicznego, tak jak nasze pragnienia najnowszych uaktualnień, a tym samym zwiększenie liczby gadżetów zamienionych na odpady. E-odpady to najszybciej rosnący strumień odpadów, ale Twoje biuro może mieć ogromny wpływ na ten proces poprzez e-cycling! Wiele sklepów z elektroniką, takich jak Best Buy, oferuje programy wymiany i zamiany, dzięki czemu możesz wymieniać sprzęt na najnowszy, nie wytwarzając przy tym więcej odpadów!


Cel: Sprawić, aby recykling był mniej skomplikowany dla moich pracowników

Czy Twoi pracownicy uważają, że recykling w biurze jest kłopotliwy? Nie zawsze jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać. Jak donosi Keep America Beautiful, "87% respondentów stwierdziło, że zazwyczaj oddaje odpady do recyklingu w domu, ale tylko 41% stwierdziło, że robi to w miejscu pracy. Co więcej, 50 procent respondentów stwierdziło, że recykling w miejscu pracy jest trudny lub bardzo trudny." Na szczęście recykling nie musi być zagmatwany dzięki kilku pomocnym wskazówkom! Etykietowanie pojemników wyeliminuje zamieszanie i zminimalizuje zanieczyszczenie, dzięki czemu pracownicy będą zawsze wiedzieć, co należy poddać recyklingowi!


Cel: obniżenie kosztów odpadów

Jeśli celem Twojej firmy jest oszczędzanie pieniędzy, recykling może być rozwiązaniem. Opłaty za odpady nadal przewyższają koszty recyklingu ze względu na drogie opłaty za składowanie i utylizację. Dodatkowo, dzięki recyklingowi możesz zmniejszyć ilość odpadów generowanych przez Twoją firmę, a tym samym przejść na mniejsze pojemniki na odpady i rzadsze ich odbieranie. To wszystko prowadzi do oszczędności!


Cel: Edukuj swoich pracowników

Recykling może być mylący, jeśli nie ma zdefiniowanego procesu. Zalecamy stosowanie oznakowania, ale niech będzie ono proste i rzeczowe! Umieść również listę akceptowanych materiałów na pojemnikach na surowce wtórne, a przedmiotów nie nadających się do recyklingu na pojemnikach na śmieci. Oznaczanie pojemników kolorami jest również skutecznym sposobem, aby pracownicy kojarzyli kolor ze strumieniem recyklingu w całym budynku. Na przykład, używaj zielonych pojemników do kompostu, a niebieskich do recyklingu papieru. Te proste wskazówki pomogą w nauczeniu pracowników, jak prawidłowo prowadzić recykling!


Rozumiemy, że Twoja firma może potrzebować pomocy w osiągnięciu celów związanych z recyklingiem w biurze. Jeśli tak jest, nie krępuj się skontaktować się z nami lub zostawić komentarz poniżej. Zawsze chętnie pomożemy! Dzięki za przeczytanie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz