Czy masz czasem wrażenie, że nie masz już pomysłów na usprawnienie swojego programu recyklingu? Często okazuje się, że wiele firm, z którymi współpracujemy, podejmuje wysiłki w celu poprawy swoich działań związanych z recyklingiem, ale brakuje im ważnych elementów udanego programu. Jeśli brzmi to znajomo i nie uzyskujesz oczekiwanych rezultatów, przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się o siedmiu ważnych elementach, które powinien posiadać każdy udany program recyklingu.

CZEGO MOŻE BRAKOWAĆ TWOJEMU PROGRAMOWI RECYKLINGU

1. ZESPÓŁ EKOAMBASADORÓW / ZIELONY ZESPÓŁ

Czasami najprostszym, a zarazem najbardziej skutecznym sposobem na usprawnienie programu recyklingu jest powołanie zespołu Eko-Ambasadorów. Zespół Eko-Ambasadorów (lub Zielony Zespół) zazwyczaj składa się z grupy 5-10 pracowników, którzy są odpowiedzialni za monitorowanie i udoskonalanie programu recyklingu. Działania obejmują, ale nie ograniczają się do burzy mózgów, ustalania celów, szerzenia świadomości i raportowania na temat programu.. Najlepszą częścią tej roli jest to, że poprzez dokonywanie małych zmian w miejscu pracy, Eko-Ambasadorzy mogą motywować resztę biura do dokonywania odpowiedzialnych zmian, które w efekcie przynoszą duży efekt.! Jeśli brzmi to jak coś, co mogłoby zadziałać w Twojej firmie, dowiedz się, jak stworzyć zespół Eko-Ambasadorów tutaj.

2. STACJA RECYKLINGU

Stare powiedzenie "śmieci jednego człowieka są skarbem innego człowieka" nigdy nie było bardziej aktualne. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że niektóre materiały lub sprzęt, które są wyrzucane w Twoim biurze, mogą być nadal przydatne. Aby utrzymać te materiały z dala od wysypisk śmieci, wiele firm wyznacza obszar w miejscu pracy jako stację recyklingu. Wszystko, co musisz zrobić, to przeznaczyć półkę lub szafę na gromadzenie i przechowywanie materiałów. Zachęć swoich współpracowników, aby dodawali wszystko - od zszywaczy, przez organizery do akt, po kubki do kawy - do Stacji Recyklingu, kiedy już ich nie potrzebują. Spraw, aby częścią procesu zamówień w Twojej firmie było sprawdzanie przez pracowników Stacji Upcyklingu przed zakupem nowych materiałów!

3. STRATEGICZNIE ROZMIESZCZONE POJEMNIKI

Ta wskazówka stała się jedną z naszych złotych zasad recyklingu.Strategicznerozmieszczenie pojemników na surowce wtórne maksymalizuje zaangażowanie i udział pracowników. Czasami widzimy, że firmy umieszczają swoje pojemniki na surowce wtórne w miejscach, gdzie ludzie raczej nie będą robić specjalnej wycieczki, aby je wyrzucić. Ułatw pracownikom recykling, ustawiając pojemniki w miejscach, które generują duże ilości odpadów. Stworzenie mapy odpadów, jak ta poniżej, może być pomocne w wizualizacji obszarów o dużym natężeniu ruchu i określeniu, gdzie należy umieścić pojemniki.

4. RECYKLING ORGANICZNY

Recykling organiczny może być tym, czego brakuje w Twoim programie recyklingu. Kompostowanie jest świetną opcją dla firm, które chcązmniejszyć ilość odpadów ipieniędzy.. Jego działanie polega na utrzymaniu ciężkich odpadów żywnościowych z dala od śmietnika, obniżając stałe koszty miesięczne.. Jest to nie tylko korzystne dla wyniku finansowego Twojej firmy, ale również dla środowiska. EPA wyjaśnia: "Każdego roku w Stanach Zjednoczonych, około 31% (133 miliardów funtów) całkowitej ilości odpadów żywnościowych jest wyrzucanych na śmietnik. ogólnej dostaw żywności jest marnowaneco wpływa na bezpieczeństwo żywnościowe, ochronę zasobów i przyczynia się do 18% całkowitej emisji metanu w USA, który pochodzi z wysypisk śmieci.." Więc zamiast wysyłać odpady żywnościowe na wysypiska, możesz je kompostować, aby zaoszczędzić pieniądze swojej firmy i pomóc w tworzeniu zdrowszej planety.. Dowiedz się więcej o naszych usługach kompostowania dla firm tutaj.

5. SZKOLENIA I EDUKACJA PRACOWNIKÓW

Szkolenia i edukacja są to najważniejsze elementy programu recyklingu. Prawdopodobnie Twoja firma stale się rozwija i zatrudnia nowe talenty, dlatego tak ważne jest organizowanie regularnych sesji szkoleniowych w całej firmie.. Sesje szkoleniowe mają na celu nie tylko kształcenie nowych pracowników, ale także przypominanie wszystkim pracownikom o ich obowiązkach. Oto kilka skutecznych sposobów, aby pomóc w szkoleniu i edukacji pracowników, nowych i starych:

Lunch and Learn: Zaprezentuj lub zademonstruj szczegóły programu recyklingu podczas lunchu!

Notatki: Opisz program recyklingu w swojej firmie, jego cele i obowiązki pracowników..

Wprowadzenie dla nowych pracowników: Poinformuj wszystkich nowych pracowników o programie recyklingu i ich obowiązkach podczas szkolenia wstępnego..

Sesja pytań i odpowiedzi: Daj swoim współpracownikom możliwość zadawania pytań na temat programu. Ich pytania mogą pomóc kluczowym decydentom określić, które elementy programu działają, a które wymagają poprawy.

Spacery: Spacer po programie recyklingu może być skutecznym doświadczeniem edukacyjnym dla Twoich kolegów.

6. STANDARYZACJA POJEMNIKÓW

Jeśli Twoja firma boryka się z problemem dużego zanieczyszczenia, standaryzacja i kolorystyczne kodowanie pojemników, oznakowanie i naklejki mogą pomóc w jego wyeliminowaniu. Strategia ta pozwala zachować spójność programu i ułatwia współpracownikom, gościom i personelowi sprzątającemu prawidłowe segregowanie odpadów. prawidłowo. System kodowania kolorami, z naklejkami i oznaczeniami w określonych kolorach, określa, które strumienie powinny powinny być poddawane recyklingowi w określonych obszarach, co pomaga zwiększyć poziom recyklingu i podnieść świadomość..

7. AUDYT ODPADÓW

Celem audytu odpadów jest pomoc firmom w analizie ich strumieni odpadów i identyfikacji rodzajów odpadów oraz związanych z nimi ilości, które generują.. Zazwyczaj trwający tydzień, zespół zbierze i przechowa wszystkie odpady i materiały do recyklingu, które generuje firma.. Dane te ujawnią aktualny stan operacji związanych z odpadami i zidentyfikować możliwości większego recyklingu i zmniejszenia ilości odpadów na składowiskach oraz kosztów operacyjnych. Jeśli jesteś są zainteresowani przeprowadzeniem audytu odpadów, to pobierz nasz Przewodnik do przeprowadzenia audytu odpadów tutaj.

Czy Twoja firma kiedykolwiek wdrożyła którąś z tych wskazówek? Daj nam znać w komentarzach poniżej, które z nich się sprawdziły. A jeśli chcesz dowiedzieć się, jak możemy pomóc Twojej firmie w recyklingu więcej za mniej, skontaktuj się z nami już dziś. Nasi eksperci ds. recyklingu pomogą Twojej firmie osiągnąć jej cele, jednocześnie oszczędzając Twoje pieniądze. Dzięki za przeczytanie!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz