Rozpoczęcie sezonu piłkarskiego jest oficjalnie tutaj, więc nurkujemy w całe dziewięć jardów recyklingu stadionu i areny. Na stadionach i arenach odbywają się duże imprezy, w tym wydarzenia sportowe (piłka nożna, baseball, hokej, koszykówka), koncerty znanych gwiazd i inne duże wydarzenia. Szokujące jest to, jak wiele odpadów powstaje w restauracjach, barach, na stoiskach z pamiątkami, w sklepach, na stoiskach koncesyjnych i w miejscach siedzących na terenie całego obiektu. Stała produkcja odpadów sprawia, że recykling jest wielką szansą dla stadionów i aren! Ponieważ początek sezonu piłkarskiego miał miejsce kilka tygodni temu, RoadRunner chciał zaangażować się w ten proces w najlepszy sposób, jaki znamy, więc zajmiemy się tym, w jaki sposób stadiony i areny mogą w najlepszy sposób poddawać odpady recyklingowi i minimalizować ich ilość.Duża ilość odpadów

Niektóre stadiony mogą pomieścić ponad 100 000 osób i są wystarczająco wyposażone i duże, aby pomieścić całe miasto. Kiedy tak wiele osób znajduje się w jednym miejscu, powstają duże ilości odpadów. Według EPA, przeciętny mecz piłki nożnej na uczelni produkuje od 50 do 100 ton odpadów. Duża ilość odpadów generowanych podczas każdej imprezy oznacza, że obiekty mają wiele możliwości stworzenia programów zrównoważonego odzysku. Dobrą wiadomością jest to, że większość materiałów można poddać recyklingowi lub kompostowaniu, co pozwala zaoszczędzić tysiące dolarów na opłatach za usuwanie odpadów i wysoki wskaźnik przekierowania.


Zielony plan gry

Ustanowienie programów recyklingu dla każdego z generowanych materiałów jest najlepszym sposobem na utrzymanie ich jakości. Puszki aluminiowe oraz plastikowe i szklane butelki należą do materiałów nadających się do recyklingu, które są najczęściej generowane przez kibiców. Recykling zbiorczy wychwytuje wartość pojemników i oddziela je od materiałów włóknistych. Zalecamy strategiczne rozmieszczenie wszystkich pojemników na stadionie w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak toalety, korytarze i stoiska z napojami, aby kibice mieli do nich wygodny dostęp.

Stadiony i areny gromadzą również wiele opakowań kartonowych i mieszanych produktów papierowych w restauracjach, na stoiskach z koncesjami i w sklepach. Dobrą praktyką jest, aby personel rozdrabniał karton i zbierał go oddzielnie od innych materiałów.

Aby zachęcić kibiców do udziału w akcji, należy zadbać o edukację i oznakowanie każdego z pojemników, aby wiedzieli, jak i co należy poddawać recyklingowi. Zwiększy to poziom recyklingu i zapobiegnie zanieczyszczeniu.

Okazje do zbierania odpadów istnieją również poza stadionem, na parkingach przed imprezą. Przy wjeździe na parkingi Pittsburgh Steelers Heinz Field fani otrzymują torby na śmieci i recykling, a ich obowiązkiem jest odpowiednie pozbycie się odpadów.

Ponadto EPA sugeruje, że sprzątanie trybun po imprezie jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na odzyskanie surowców wtórnych, ponieważ większość jedzenia i napojów jest spożywana przez kibiców na ich miejscach siedzących. Pracownicy stadionu lub wolontariusze mogą zbierać pozostawione resztki surowców wtórnych i śmieci osobno w strefie miejsc siedzących, aby zwiększyć recykling.


Stadiony i MVP zrównoważonego rozwoju

Stadiony w całym kraju są wyróżniane za swoje programy recyklingu i optymalizacji odpadów. Podczas zeszłorocznego Super Bowl LII współpracowano z Rush2Recycle, dzięki czemu ponad 90% odpadów związanych z dniem meczu zostało usuniętych z wysypiska. Udało się odzyskać 63 tony odpadów poprzez recykling i kompostowanie. 29% całkowitej ilości odpadów odzyskano poprzez kompostowanie, a 62% poddano recyklingowi lub przekazano.

Philadelphia Eagles zmienili zasady recyklingu, kierując 99% swoich odpadów stadionowych z wysypisk. Eagles produkują 850 ton odpadów rocznie, ale prawie wszystkie z nich zostały zagospodarowane poprzez zakup zielonej energii, oszczędzanie energii, recykling i kompostowanie.

Ohio Stadium jest największym stadionem w USA, który jest w stanie stale kierować 90% lub więcej odpadów z dnia meczu na wysypisko. Stadion przypisuje większość sukcesu swojemu programowi segregacji odpadów rozdzieleniu materiałów według strumienia. Artykuł z Bizjournal wyjaśnia, że "w tym sezonie wyprodukowano prawie 96 ton materiałów pochodzących z recyklingu i kompostu, a na wysypiska trafiło tylko 4,5 tony śmieci".


Stadiony i areny mają szansę w znacznym stopniu wpłynąć na środowisko poprzez redukcję odpadów, kompostowanie i recykling. Mogą także wpływać na fanów, aby podejmowali mądrzejsze decyzje dotyczące recyklingu, promując skuteczne praktyki recyklingowe i podnosząc świadomość na ten temat. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak RoadRunner może pomóc Twojemu stadionowi lub arenie w recyklingu większej ilości materiałów, skontaktuj się z nami tutaj.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz