Jeśli kiedykolwiek miałeś trudności z opanowaniem zasad recyklingu, nie jesteś sam. Prawda jest taka, że najlepsze praktyki recyklingu zmieniają się w zależności od firmy i miasta. Może być trudno zrozumieć i nadążyć za tymi dos i don'ts, kiedy jesteś zajęty skupianiem się na tym, co jest najważniejsze dla Twojej firmy. Artykuł z HuffPost odnosi się do nowego badania przeprowadzonego przez Grocery Manufacturing Association (GMA), które wykazało, że 92% respondentów nie wie, co powinno znaleźć się w pojemniku na surowce wtórne. Jak więc sprawić, aby zasady dotyczące recyklingu były bardziej przejrzyste dla Ciebie i Twoich pracowników? To łatwiejsze niż myślisz! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego recykling jest mylący dla większości ludzi i jak poświęcenie kilku minut na zapoznanie się z zasadami i zakazami recyklingu pomoże Twojej firmie zmaksymalizować pozytywny wpływ działań związanych z recyklingiem.


Dlaczego recykling jest tak skomplikowany?

Większość firm, z którymi rozmawiamy, zgadza się co do jednej rzeczy w kwestii recyklingu: jest to mylące. Z szerokim zakresem materiałów nadających się do recyklingu, różnymi zasadami i wytycznymi w zależności od regionu, w którym się znajdujesz, oraz rosnącą listą "zakazanych" przedmiotów, nie jest zaskakujące, że tak wiele osób czuje się w ten sposób. Oto zestawienie tego, co wywołuje zamieszanie:

BRAK UNIWERSALNEGO PRAWA DOTYCZĄCEGO RECYKLINGU

Większość Amerykanów nie zdaje sobie sprawy, że nie istnieje żadne uniwersalne prawo, które nakazywałoby, które materiały nadają się do recyklingu.. Oznacza to, że zasady recyklingu i praktyki różnią się w zależności od lokalizacji. Na przykład, chociaż większość zakładów recyklingu jest obecnie wyposażona w urządzenia do recyklingu plastikowych nakrętek od butelek, kiedyś powodowały one problemy z urządzeniami do recyklingu w zakładach odzysku surowców.. Niektóre zakłady prosiły że nakrętki być trzymane na butelce, niektóre wymagały, aby je być oddzielonea niektóre w ogóle ich nie akceptowały.. Ustalenie, czy lokalny zakład recyklingu zaakceptował czapki było do firmy lub konsumenta, aby dowiedzieć się. Jak można sobie wyobrazić, nieznajomość lokalnych zasad recyklingu może prowadzić do bardzo niskich wskaźników recyklingu.

SYMBOLE RECYKLINGU TWORZYW SZTUCZNYCH SĄ BARDZIEJ MYLĄCE NIŻ POMOCNE

Symbole recyklingu tworzyw sztucznych mogą być bardziej mylące niż pomocne. Łącznie 68% respondentów ankietowanych przez GMA stwierdziło, że zakłada, iż każdy produkt oznaczony symbolem recyklingu nadaje się do recyklingu, a 24% stwierdziło, że nie wie o tym.. Okazuje się, że tylko dwa (PETE #1 i HDPE #2) z siedmiu kodów żywic plastikowych są powszechnie akceptowane przez większość programów recyklingowych.. Kubki do kawy, plastikowe torby i styropian należą do produktów, które mają symbole recyklingu, ale nie nadają się do recyklingu.

RECYKLING JEDNOSTRUMIENIOWY JEST NIEEFEKTYWNĄ METODĄ ZBIÓRKI ODPADÓW

Recykling jednostrumieniowy polega na zbieraniu wszystkich materiałów do tego samego pojemnika na surowce wtórne, w tym papier, plastik, metale, szkło i tekturę. Większość firm stosuje tę metodę zbiórki, ponieważ łatwo jest zebrać wszystkie surowce wtórne w jednym miejscu. Jednak większość właścicieli firm jest zszokowana, gdy mówimy im, że to, iż wszystkie materiały trafiają do tego samego pojemnika, nie oznacza, że zostaną poddane recyklingowi. Recykling jednostrumieniowy może i jest łatwy, ale prowadzi do powszechnego zanieczyszczenia i sprawia, że większość materiałów nie nadaje się do recyklingu. Recykling jest najbardziej efektywny, gdy materiały pozostają czyste i wolne od zanieczyszczeń. Aby zapewnić firmom większy recykling i uzyskać maksymalną wartość materiałów, koncentrujemy się na recyklingu czystego strumienia i zalecamy jego stosowanie: umieszczanie materiałów nadających się do recyklingu w oddzielnych pojemnikach, aby zmaksymalizować ich wartość i zminimalizować koszty.


Dobre i złe strony recyklingu

Chcemy mieć pewność, że Twoja firma rozumie, jak budować inicjatywy recyklingowe w oparciu o aktualne wytyczne i najlepsze praktyki, dlatego stworzyliśmy listę wszystkich "dos" i "don't", które musisz znać. Dowiedz się, jakich błędów należy unikać, które materiały nadają się do recyklingu, a które nie, a także poznaj najlepsze praktyki pozwalające uzyskać najwyższe wskaźniki recyklingu:

SPRAWDŹ LOKALNE WYMAGANIA

Zakłady recyklingu mogą być przystosowane do przetwarzania różnych materiałów, dlatego zawsze należy sprawdzić, jakie materiały są akceptowane przez lokalną firmę zajmującą się recyklingiem. Recykling tworzyw sztucznych może być szczególnie trudny ze względu na różne ich rodzaje. Skontaktuj się z nami, jeśli masz jakiekolwiek pytania!

DO SEGREGUJ MATERIAŁY WEDŁUG STRUMIENIA

Posegreguj materiały nadające się do recyklingu materiały do recyklingu według następujących strumieni: karton, odpady zmieszane (szkło, aluminium, plastik), papier mieszany i kompost. Rozdzielając materiały do określonych pojemników przed zbiórką, Twoje przedmioty pozostają czyste przez całą drogę do zakładu recyklingu, co ułatwia i usprawnia ich przetwarzanie. Taka metoda zbiórki prowadzi do zwiększenia współczynnika recyklingu i znacznych oszczędności. Chociaż wrzucanie wszystkich surowców wtórnych do jednego pojemnika jest łatwiejszym rozwiązaniem, czysty strumień zachowuje wartość materiałów i znacznie zwiększa współczynnik recyklingu.

DO OPRÓŻNIJ CAŁKOWICIE WSZYSTKIE POJEMNIKI NA ŻYWNOŚĆ I NAPOJE PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO RECYKLINGU

Plastikowe, metalowe i szklane materiały muszą być opróżnione i wypłukane do czysta przed recyklingiem. Nie oddawaj do recyklingu materiałów z zanieczyszczeniami po jedzeniu lub napojach, ponieważ zanieczyszczą one cały ładunek i materiały wylądują na wysypisku.

ROZBIJAJ WSZYSTKIE KARTONY

Najlepszą praktyką jest dzielenie kartonu na mniejsze części, aby zoptymalizować przestrzeń w pojemnikach i zmniejszyć ilość odbiorów, których wymaga Twoja firma. Zapoznaj się z naszym postem na temat właściwego rozkładania kartonu tutaj.

ODDAWAJDO RECYKLINGU PLASTIKI #1,2,5

Ważne jest, aby zrozumieć, że kod żywicy plastikowej na produkcie nie gwarantuje, że produkt nadaje się do recyklingu w Twoim regionie. Obecnie tylko PETE i HDPE są powszechnie poddawane recyklingowi w ramach programów recyklingowych. PETE jest najczęściej używanym tworzywem sztucznym i można go znaleźć w butelkach po wodzie sodowej, butelkach po piwie, butelkach po sosie sałatkowym, pojemnikach po maśle orzechowym i wielu innych przezroczystych butelkach. HDPE można znaleźć w produktach gospodarstwa domowego, takich jak dzbanki na mleko, pojemniki na środki czystości, butelki na szampon i detergenty. Pamiętaj, aby zawsze płukać i poddawać recyklingowi te tworzywa sztuczne! Dowiedz się więcej o symbolach recyklingu tworzyw sztucznych tutaj.

NIE WRZUCAJ DO RECYKLINGU PLASTIKOWYCH TOREB NA ZAKUPY RAZEM Z INNYMI ODPADAMI

Cienkie tworzywa sztuczne, takie jak torby spożywcze, mają tendencję do zatykania urządzeń do recyklingu w zakładach przetwórczych. Wymagają one specjalnych możliwości recyklingu, do których wiele zakładów nie jest przystosowanych. Większość sklepów spożywczych lub detalicznych zbierze i odpowiednio przetworzy plastikowe torby dla Ciebie. Ponadto, torby wielokrotnego użytku są świetną alternatywą dla plastikowych toreb na zakupy.

NIE ODDAWAJ DO RECYKLINGU TŁUSTYCH PUDEŁEK PO PIZZY

Ludzie od dawna debatują nad tym, czy pudełka po pizzy nadają się do recyklingu, czy też nie. Tektura i papier pokryte tłuszczem, olejem lub mokrą powierzchnią nie mogąbyć poddane recyklingowi, ponieważ olejów nie można oddzielić od włókien. Nigdy nie poddawaj recyklingowi materiałów włóknistych, które zostały zanieczyszczone.

NIE PODDAWAJ RECYKLINGOWI ODPADÓW Z PODWÓRKA ANI MATERIAŁÓW ORGANICZNYCH

Odpady ogrodowe i organiczne zanieczyszczą Twoje cenne surowce wtórne. Jednak kompostowanie jest świetną metodą odzyskiwania resztek materiałów organicznych z Twojej firmy. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem po kompostowaniu w miejscu pracy.

NIE PODDAWAJ RECYKLINGOWI TWORZYW SZTUCZNYCH #3, 4, 5, 6 I 7 NA TERENIE MIASTA

Tworzywa PVC (nr 3), LDPE (nr 4), PP (nr 5) i PS (nr 6) zazwyczaj nie są zbierane na krawężnikach, ponieważ te tworzywa sztuczne utknęły w urządzeniach sortujących w zakładach recyklingu. Polichlorek winylu (PVC), powszechnie nazywany winylem, można znaleźć w opakowaniach żywności, butelkach do mycia okien, rurociągach, sprzęcie medycznym, rękawicach plastikowych, sidingach i opakowaniach żywności. Polietylen o niskiej gęstości (LDPE) występuje w torbach na zakupy, dywanach, butelkach do wyciskania, meblach, odzieży i opakowaniach mrożonek. Bardziej trwałe przedmioty, takie jak meble, bagaże i zabawki są wykonane z PP (polipropylenu). Natomiast PS (polistyren) można znaleźć w kartonach na jajka, styropianie, jednorazowych kubkach i zastawie obiadowej. PS jest powszechnie wyrzucany po jednokrotnym użyciu i nie ulega rozkładowi. Sprawdź u swojego dostawcy usług, czy któryś z tych tworzyw sztucznych jest akceptowany w programie odzysku. Jeśli nie, należy ograniczyć ich użycie.


Zachęcamy do zmniejszenia zamieszania w Twoim miejscu pracy, bez poświęcania zbyt wiele czasu, poprzez podzielenie się tym przewodnikiem z pracownikami, najemcami lub personelem sprzątającym. Jak w Twojej firmie wygląda proces ograniczania zamieszania związanego z recyklingiem? Czy masz jakieś "dos" lub "don't", które nie zostały wspomniane w tym poście? Daj nam znać w komentarzach poniżej. Dziękujemy za przeczytanie!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz