10 sposobów na usprawnienie programu recyklingu

Bez względu na to, czy Twoja firma dopiero zaczyna zajmować się recyklingiem, czy też uważasz ją za eksperta w tej dziedzinie, przekonaliśmy się, że właściciele firm, menedżerowie i Eko-Ambasadorowie zazwyczaj witają pomocne wskazówki dotyczące recyklingu z otwartymi ramionami. Niezależnie od tego, na którym końcu spektrum znajduje się Twoja firma, przedstawiamy Ci 10 przydatnych wskazówek, jak ulepszyć program recyklingu:

1. wybierz ekoambasadorów lub zielony zespół

Każdy udany program recyklingu zaczyna się od entuzjastycznych Zielonych Mistrzów / Eko-Ambasadorów! Jeśli jeszcze go nie masz, wystarczy grupa 4-7 zaangażowanych pracowników, aby monitorować i ulepszać program recyklingu. Zespół ten będzie odpowiedzialny za nadzorowanie programu, burzę mózgów, wyznaczanie nowych inicjatyw, wyznaczanie nowych celów, szerzenie świadomości, budowanie nawyków i śledzenie sukcesu programu. Jeśli jesteś zmotywowany do wprowadzania zmian organizacyjnych lub ogólnie masz w głowie recykling, to stanowisko może być dla Ciebie! Dowiedz się, jak zostać Eko-Ambasadorem swojego biura tutaj.

2. Zbiórka odpadów organicznych

Jeśli Twoja firma jest już dobrze zaznajomiona z recyklingiem zwykłych materiałów, to kompostowanie odpadów organicznych może być Twoim kolejnym wyzwaniem związanym z recyklingiem.. Kompostowanie jest nie tylko korzystne dla środowiska, ale także dla wyniku finansowego Twojej firmy. Dzięki niemu nie wyrzucasz na śmietnik ciężkich odpadów spożywczych, co obniża Twoje stałe miesięczne koszty. Jeśli jesteś zainteresowany dowiedz się więcej o kompostowaniu i jak sprawić, by działało to w Twojej firmie, sprawdź nasze usługi kompostowania dla firm.

3. komunikacja wokół Twojego programu

Informowanie o znaczeniu programu i o tym, jak można w nim uczestniczyć, jest niezbędne, aby uzyskać zaangażowanie pracowników, gości i personelu sprzątającego. It's key to comunikat należy prowadzić konsekwentnie i często, wykorzystując wiele kanałów, w tym notatki edukacyjne, prezentacje, spacery oraz naklejki i oznakowanie edukacyjne dla każdego strumienia recyklingu. Może to być świetna okazja, aby zaangażować zespół marketingowy do pomocy przy tworzeniu przekonujących komunikatów, grafik i kuszących sposobów promowania programu.

4. Zaadoptuj metodę czystego recyklingu (Clean-Stream Recycling)

Czy duże straty związane z zanieczyszczeniem surowców wtórnych nie dają Ci spokoju? Podejście Clean-Stream do recyklingu polega na sortowaniu materiałów do różnych pojemników, eliminując w ten sposób 99% zanieczyszczeń materiałowych, które sprawiają, że materiały nie nadają się do recyklingu. Rozdzielając materiały według strumienia (karton, makulatura, papier mieszany i kompost), uzyskuje się wyższe wskaźniki recyklingu i znaczne oszczędności kosztów.

5. Standaryzacja pojemników na surowce wtórne, oznakowań i naklejek

Czy Twoi współpracownicy mają problemy z zapamiętaniem, do których pojemników trafiają surowce wtórne? Standaryzacja i oznaczenie kolorami pojemników, oznakowanie i naklejki pomagają utrzymać porządek w firmie. Twój program jest spójnysistent iułatwia wszystkim prawidłowy recykling. System kodowania kolorami, obejmujący naklejki i oznakowanie w określonych kolorach, informuje, które strumienie odpadów powinny być poddawane recyklingowi w określonych miejscach, pomagając zwiększyć poziom recyklingu i podnosząc świadomość. W ten sposób każdy może pewnie i prawidłowo prowadzić recykling. Przykładowo, następujące kolory i strumienie mogą być kojarzone razem: żółty - papier, pomarańczowy - tektura, niebieski - odpady zmieszane, zielony - kompost i czarny - odpady komunalne.

6. Scentralizowany obszar zbiórki

W ciągu pierwszego miesiąca od wprowadzenia scentralizowanych punktów zbiórki, firmy zaczynają zauważać poprawę wskaźników recyklingu! Większość właścicieli firm i menedżerów, z którymi rozmawiamy, jest zaskoczona, gdy dowiaduje się, że dzięki wyeliminowaniu pojemników znajdujących się przy biurkach zbierają więcej odpadów, ponieważ zmusza to pracowników do zastanowienia się nad tym, co wyrzucają, zamiast po prostu wyrzucać to do kosza. Dowiedz się więcej o korzyściach płynących z używania scentralizowanych punktów zbiórki tutaj.

7. MOTYWUJ OSOBY NIERECYKLINGUJĄCE

Chcesz zmienić swoich współpracowników nierecyklingowców w oddanych recyklerów? Rozumiemy to, czasami recykling może wydawać się niektórym ludziom przykrym obowiązkiem, dlatego inspirowanie małej przyjaznej rywalizacji może okazać się przydatne. Spróbuj stworzyć zespoły według działów (lub według tego, co ma sens dla Twojego biura) i przyznawaj comiesięczne nagrody zespołowi, który usunie najwięcej odpadów z wysypiska. Możesz też wymyślać własne pomysły, na przykład nagradzać tych, którzy przez tydzień pakują lunch bez odpadów. Nawet te inicjatywy recyklingowe, które zaczynają się od drobiazgów, mogą mieć ogromny wpływ!

8. Uczyń to WYGODNYM

Jeśli recykling nie jest łatwy i wygodny, ludzie są mniej skłonni do wzięcia w nim udziału. Ułatw to, ustawiając pojemniki w miejscach, gdzie najprawdopodobniej powstają surowce wtórne. Może to być np. drukarnia, pokój przerw lub kuchnia. Nigdy nie zaszkodzi wykazać się kreatywnością i pomyśleć również o tych trudnych do recyklingu przedmiotach, np. o wyznaczonym stanowisku na e-odpady w łatwo dostępnym miejscu w biurze.

9. Mierz postępy

Śledzenie postępów programu recyklingu pomoże Twojemu zespołowi zrozumieć, w jaki sposób inicjatywy wpływają na cele recyklingu w Twojej firmie. Pomiary te pomogą Ci również zrozumieć, co działa, zidentyfikować obszary problematyczne i rzucić światło na to, gdzie potrzebne są ulepszenia. Agencja Ochrony Środowiska dysponuje narzędziami dla firm, które chcą zmierzyć swoje postępy, można też zwrócić się o pomoc do jednego z naszych ekspertów ds. recyklingu!

10. Wyznaczaj i rozwijaj swoje cele

Zawsze staraj się wyznaczać nowe cele, aby rozwijać swój program recyklingu. Cele pomagają nam utrzymać odpowiedzialność i dają nam ambicję do poprawy wskaźników recyklingu! Pamiętaj, aby podzielić się swoimi celami z pracownikami, aby byli oni zainspirowani do kontynuowania recyklingu.


Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą ulepszyć Twój program recyklingu! Która wskazówka jest Twoim zdaniem najbardziej pomocna? Zostaw nam komentarz poniżej, aby dać nam znać. Dziękujemy, jak zawsze, za przeczytanie tego tygodnia Waste Watchers Blog! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jak RoadRunner może pomóc Twojej firmie w RecycleMore.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz