Podobnie jak w przypadku podatków i majsterkowania w domu, istnieje pewna doza zgadywania, która towarzyszy praktykom recyklingowym Amerykanów. I podobnie jak w przypadku dwóch pierwszych, wiąże się to z konsekwencjami.

Większość Amerykanów jest źle przygotowana, niedoinformowana i roztropna, jeśli chodzi o recykling, ponieważ brakuje im zasad i elementów edukacyjnych, które tworzą efektywny i skuteczny system. Ta znaczna luka w wiedzy przyczynia się do tego, że krajowy wskaźnik recyklingu nigdy nie przekroczył 35%, a jedna czwarta każdej zbiórki odpadów jest tracona z powodu zanieczyszczeń.

Gdyby jednak każdy obywatel Stanów Zjednoczonych zapamiętał kilka ogólnych zasad - lub nawet kilka niezbędnych rzeczy - w taki sam sposób, w jaki wszyscy uczyliśmy się szacunku w klasie i kolejności działań (PEMDAS, pamiętacie?), amerykański system recyklingu świeciłby jaśniej.

Nigdy nie jest za późno, aby nauczyć się złotych zasad recyklingu, zarówno po ukończeniu szkoły, jak i po 40 latach pracy.

Złota zasada nr 1: segreguj materiały według strumienia

Tam, gdzie to możliwe, staraj się segregować surowce wtórne według ich rodzaju. Recykling jednostrumieniowy, przyjęty przez około 80% miast i gmin w USA, to system, który jest obarczony dużym ryzykiem zanieczyszczenia. Metoda ta polega na zbieraniu wszystkiego w jednym miejscu, resztki jedzenia na plastikach mogą zniszczyć integralność papieru i tektury, a potłuczone szkło rutynowo przeznacza całe ładunki na wysypiska.

Dlatego właśnie tak wiele miast decyduje się na dodanie strumieni recyklingu. Uczestnicząc w programie wielostrumieniowym - lub stosując metodę "czystego strumienia" firmy RoadRunner -wskaźniki recyklingu ulegają radykalnej poprawie.

Jeśli program wielostrumieniowy jest dostępny, zalecamy cztery strumienie dla firm: karton, papier mieszany, kompost i odpady zmieszane. Jeśli jednak program wielostrumieniowy nie jest dostępny w Twojej okolicy, mamy dla Ciebie poręczny przewodnik po krokach, które należy podjąć, aby właściwie przygotować i posortować materiały do każdego rodzaju zbiórki lub podrzucenia.

Złota zasada nr 2: Wiedz, co jest akceptowane w każdym strumieniu

Wydaje się to proste: tektura trafia do tektury, szkło do szkła, a plastik do plastiku. Jednak nie zawsze jest to takie proste. Ze względu na rozbieżności w możliwościach pobliskich MRF (centrów odzysku materiałów), Twój przewoźnik może mieć inne zasady niż przewoźnicy z sąsiedniego miasta.

Dlatego tak ważne jest, aby zadaj swojemu przewoźnikowi kluczowe pytania dotyczące odpadów i recyklingu o tym, co nadaje się, a co nie nadaje się do recyklingu. Do najczęstszych naruszeń należą papierowe kubki do kawy z plastikową, szczelną wyściółką, nakrętki od butelek, woskowany karton i cała gama numerowanych tworzyw sztucznych.

Złota zasada nr 3: Nie rób recyklingu śmieci

Kule do kręgli... Kotwice do łodzi... Ostrej amunicji... Plastik #6 i #7... Wszystkie one są "wishcycled" - czynnością polegającą na dodawaniu do pojemnika na surowce wtórne bez wiedzy, czy rzeczywiście nadają się do recyklingu. Wishcycling jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do niekontrolowanego poziomu zanieczyszczeń, a problem ten można rozwiązać tylko wtedy, gdy pomyślisz zanim wyrzucisz.

Poza kulami do kręgli, do najczęstszych sprawców, którzy niszczą wartość regeneracji i stanowią potencjalne zagrożenie dla pracowników zakładów recyklingu, należą: plastikowe torby na zakupy, styropian, słomki do picia, folia spożywcza i cienkie plastikowe opakowania oraz żarówki.

Złota zasada nr 4: Nie wyrzucaj baterii

Rosnącym zagrożeniem na liście wishcycling jest ilość baterii beztrosko wrzucanych do pojemników na surowce wtórne w całym kraju. Zarówno jednorazowe baterie alkaliczne (np. AA lub D), jak i akumulatory (np. litowo-jonowe) zawierają metale i substancje chemiczne, które są nie tylko niebezpieczne, jeśli zostaną uwolnione do środowiska, ale w pewnych warunkach mogą się zapalić.

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że samo wrzucenie do recyklingu smartfona, laptopa lub innych e-odpadów może spowodować eksplozje i pożary. Nasze najlepsze rady dotyczące odpowiedzialnego zarządzania bateriami i elektroniką znajdziesz na stronie nasz przewodnik po e-odpadach.

Złota zasada nr 5: Płucz i susz swoje surowce wtórne

Odpady żywnościowe to problem nie tylko z powodu emisji metanu na wysypiskach. Choć coraz więcej uwagi poświęca się końcowej fazie życia większych resztek żywności, to właśnie drobne kawałki i pozostałości mają największy wpływ na sam recykling. Dlatego właśnie płukanie i suszenie pojemników jest tak ważne dla zachowania wartości materiałów nadających się do recyklingu.

Jak wspomnieliśmy w naszym poście Jak czyste muszą być Twoje surowce wtórne? substancje takie jak tłusty sos sałatkowy są naturalnym wrogiem kartonu i papieru. Aby właściwie ocenić, czy Twoje przedmioty są wystarczająco czyste, zadaj sobie pytanie: Jak bardzo prawdopodobne jest, że to się rozleje? Jak dużo tej substancji może dostać się na inne surowce wtórne? Jak bardzo nieporządana jest ta substancja? Czy jest tam jakieś jedzenie "3D", które można usunąć?

Aby doprowadzić odpady do stanu, w którym są już nieuporządkowane, pamiętaj o następującym procesie: Opróżnij, Wypłucz, Zmiksuj, Wstrząśnij/Susz, Zeskrob (w zależności od przypadku).

Złota zasada nr 6: Rozbijaj karton

Zapłacisz za nierozdrobnienie kartonu. Dodawanie nieporęcznych, nietkniętych pudeł i opakowań z tektury falistej do pojemnika na surowce wtórne zajmuje dużo miejsca. Twój kosz szybciej się zapełnia, gdy jego zawartość nie może się skompresować, co wymaga większej ilości odbiorów. A dodatkowe odbiory przez firmę wywozową powodują dodatkowe opłaty na rachunku.

Zamiast tego, Twój karton powinien wyglądać jak stos płaskich naleśników. Sprawdź nasze najlepsze praktyki i poradnik jak rozbijać i porządnie układać karton w bele i wiązki.

Spłaszczaj i układaj kartony, aby uniknąć marnowania miejsca!

Złota zasada nr 7: Strategicznie ustawiaj pojemniki

Jeśli Twoi pracownicy i klienci uznają recykling za łatwiejszy i wygodniejszy niż wyrzucenie czegoś do śmieci, Twój wskaźnik recyklingu wzrośnie skokowo. Aby to zrobić, ustaw scentralizowane pojemniki na odpady w pokojach wypoczynkowych, kuchniach i innych miejscach o dużym natężeniu ruchu, gdzie często powstają odpady -strategia taokazała się skuteczna i opłacalna dla Google, Etsy i innychfirm.

Poza przestrzenią biurową lub halą produkcyjną, Twoja firma powinna mieć plan zagospodarowania miejsca zbiórki lub rampy załadunkowej. Ogólnie rzecz biorąc, poniższy schemat przygotowań jest tym, czego oczekują wiodący przewoźnicy w kraju.


Poznanie złotych zasad recyklingu jest prostym sposobem na zdobycie podstaw, ale kiedy pojawia się coś bardziej skomplikowanego, wtedy właśnie potrzebujesz Smarter Recycling. RoadRunner, pionier w dziedzinie zarządzania odpadami z wykorzystaniem technologii, ma na swoim koncie wiele sukcesów w tworzeniu niestandardowych rozwiązań dla unikalnych problemów związanych z recyklingiem.

Masz problem z łańcuchem dostaw lub problem operacyjny, który wykracza poza podstawy? Chętnie pomożemy.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz